Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 21
Levý banner Bošínská - léto
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Prodej zemědělské usedlosti

Prodej zemědělské usedlosti, Ev.č.: 00335

Olešná-DSCF4183

Kontaktujte makléře

Michal StarýMichal Starý
+420 608 360 350
[email protected]
MAVO-Invest, s.r.o., kancelářMAVO-Invest, s.r.o., kancelář
Tomanova 59
Praha - Břevnov
+420 608 360 350
[email protected]
Cenaprodáno
KategorieZemědělská usedlost
LokalitaOlešná
OkresBeroun
VelikostAtypický
Plocha užitná545 m²
Plocha pozemku5.157 m²
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaObytná
G (PENB nedodán)
zobraz vybavení
Popis

Prodej zemědělské usedlosti na staročeské návsi na úpatí Brd.

Usedlost se nachází v typické podhorské vsi obklopené lesy a loukami s horami za zády, na návsi, o které hovoří odborníci jako o zachovalé staročeské návsi s památkově chráněnými statky. Tato usedlost je pouhých 40 minut autem od Prahy a 20 minut od Plzně. K usedlosti je prosluněný pozemek o velikosti 5157 m2.

Prostorná zahrada, prostorná chalupa, prostorné zázemí.

Zahrada vás stoprocentně nadchne. Je to přesně ten velký dětský svět, který se otevře za branou tajemné a velmi prostorné stodoly. Ideální je to tady pro koně, ovce i další domácí zvířata. Od stodoly směrem k chalupě přicházíte na další zahradu - hospodářskou - a dvůr s dalšími stájemi a kotelnou. Opět úžasný prostor pro práci i koníčky, pro zahradní párty pak přímo ideál. Tohle je venkovský dvorek jak má být, krytý skoro ze všech stran, uzavřený před zraky z vnějšku, místo kde budete absolutně nerušeni. A z dvorku jdete přímo do chalupy. Až ji zabydlíte, bude to skutečné bydlení snů ve velkém prostoru. Jen samotná plocha původní světnice je skoro 50 m2, další místnost se může pak stát třeba koupelnou a třetí největší místnost - ta má více než 60 m2. Tato plocha se dá samozřejmě ještě členit, stejně jako rozsáhlé podkroví. Místa v chalupě může být i pro dvě generace. Je tu i zachovalý, nádherný klenutý sklep nejen na ovoce.

Náves v Olešné se pyšní malebně opravenými statky z osmnáctého století, náves je tím nejlepším místem setkávání sousedů, her dětí i běžného života. Potkáte tu lidi se zájmy o životní prostředí i lidovou architekturu, budete žít v opravdové podhorské vsi. Ovšem neodříznutí od světa. Ke sjezdu z dálnice D5 u Mýta je to pouhých 8 km a o kilometr méně je to k železniční zastávce v Mýtě, do které přijíždějí vlaky z Prahy i Plzně. Přímo na návsi v Olešné je pak zastávka autobusu. Takže na chalupu se dostanete vždycky.